Sikeresen lezajlott a DEEPWATER-CE projekt első projektkoordinációs találkozója
2019. november 20-21-én került sor Katowicében, az Interreg CENTRAL EUROPE Program által finanszÃrozott DEEPWATER-CE elsÅ‘ projektkoordinációs találkozójára.  A Sziléziai Egyetemen megrendezett találkozón 7 projektpartner, valamint 2 társult partner vett részt. A magyar delegációt az MBFSZ, mint vezetÅ‘ partner, a Geogold Kárpátia Kft., mint partner, valamint az Országos VÃzügyi FÅ‘igazgatóság, mint társult partner képviselte.
A 2 napos rendezvény célja a tematikus munkacsomagokban elért eredmények bemutatása, azok megvitatása, a jövőbeli feladatok átbeszélése, valamint a menedzsment kérdések tisztázása és a várható munkafolyamatok tervezése volt.
A partnerek beszámoltak a saját országukban az Å‘sz folyamán megtartott ún. stakeholder nyitótalálkozókról, melyet Magyarországon az MBFSZ és a Geogold Kárpátia Kft. közös szervezésében 2019. október 14-én tartottunk. A Horvát Geológiai Szolgálat elÅ‘adást tartott az elsÅ‘ tematikus munkacsomag (WPT1) keretében készülÅ‘ célzott felszÃn alatti vÃzutánpótlás - Managed Aquifer Recharge (MAR) - megoldások jó gyakorlatait összegzÅ‘ munkaanyagról. A WPT1 célja a MAR módszerek alkalmazásáról szóló közös tudásbázis kialakÃtása és képzések szervezése az érdekeltek részére. A Szlovák VÃzügyi Kutatóintézet tájékoztatót tartott a projekt keretében megvalósÃtandó képzések témakörében, amelyek megtervezését és lebonyolÃtását a partnerség közösen megvitatta. A felelÅ‘s partnerek, többek között az MBFSZ is, a második tematikus munkacsomag (WPT2) három szakmai területén végzett tevékenységeikrÅ‘l is beszámoltak. A munkacsomag fÅ‘ célkitűzése egy módszertani kézikönyv kidolgozása, amelynek segÃtségével különbözÅ‘ kritériumok alapján kijelölhetÅ‘ek a MAR módszer kialakÃtására leginkább alkalmas területek.
Â
A szakmai egyeztetéseket követÅ‘en lehetÅ‘ség volt ellátogatni a közeli Tarnowskie Góry városba, ahol megtekinthettünk egy vÃzzel elöntött, művelésbÅ‘l felhagyott ezüstbányát.